Na Smutek i Melancholię Ocet Jutrzenka Ziołowy Fermentowany na Miodzie 250ml

Na Smutek i Melancholię Ocet Jutrzenka Ziołowy Fermentowany na Miodzie 250ml

85,01 

Ostatnie sztuki. Kup teraz!

Bez dodatku cukru
Dzika Fermentacja
Niepasteryzowany
Polski produkt
Produkt naturalny
produkt rzemieślniczy
Żywy

Dostawa

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 150 zł.

Zamów w ciągu
, a paczkę wyślemy jeszcze dzisiaj.

Opis Produktu

Na Smutek i Melancholię Ocet Jutrzenka Ziołowy Fermentowany na Miodzie 250ml

ocet jest produktem spożywczym stosowanym od tysiącleci i bezpieczeństwo jego stosowania w zalecanych dawkach jest potwierdzone badaniami naukowymi. Ocet nie jest suplementem diety ani lekiem a opisane działania lecznicze są przypisane do poszczególnych składników i oparte na przytoczonych badaniach naukowych. Ocet rzemieślniczy należy do żywności funkcjonalnej. Jeżeli  chcesz traktować ten ocet w celach leczniczych skonsultuj się ze swoim Lekarzem.

Dlaczego octy EkoAnka są tak wyjątkowe?

  • mają prozdrowotne lub nawet lecznicze właściwości, ponieważ wytwarzane są z mieszanek ziół o udokumentowanych badaniami naukowymi własnościach. Dodatkowo są fermentowane na naturalnym miodzie pszczelim wielokwiatowym a nie na cukrze
  • są żywe: niepasteryzowane, niekonserwowane i niefiltrowane, zatem zachowują wszystkie swoje składniki
  • są cennymi probiotykami i wzbogacają mikrobiotę jelitową. Nie są zaszczepiane jednym szczepem bakterii startowych, a poddawane są tzw. dzikiej fermentacji dzięki obecnym w otoczeniu dzikim drożdżom i bakteriom
  • octy produkuje się tradycyjną, powolną metodą zwaną „orleańską
  • zioła, z których warzone są octy zebrane zostały z dzikich, czystych, ekologicznych obszarów Żuław i Powiśla
  • stosuje się bardzo silne koncentracje ziół: łyżeczka octu odpowiada szklance naparu ziołowego
  • octy wzbogacone są w naturalny krzem i inne niezbędne mikroelementy poprzez warzenie ich wraz ze skałami krzemianowymi
  • cały proces opiera się na wiedzy i wieloletnim doświadczeniu. Producenci mają wykształcenie dietetyczne, chemiczne, biotechnologiczne, mikrobiologiczne, a także uprawnienia zielarza fitoterapeuty.

Opis i stosowanie: 

Ocet „Jutrzenka” to ocet polecany na likwidację przyczyn i  złagodzenie objawów depresji jako profilaktyka lub kuracja wspomagająca efekty farmakologii i psychoterapii. Mieszanka zawiera osobno przefermentowane na miodzie i  następnie zmieszane w odpowiednich proporcjach octy z ziół, które wielokierunkowo działają na likwidację przyczyn i łagodzenie objawów depresji.

Ocet ten powinien być stosowany w ilości (optymalnej i jednocześnie maksymalnej) 30 ml dziennie  (3 łyżki stołowe) po 1 łyżce rozcieńczonej wodą lub sokiem, przed posiłkiem.  Efekty stosowania są widoczne po około 10 dniach stosowania.

Przeciwwskazania:

Ocet „Jutrzenka” zawiera skuteczne zioła, mogące wchodzić w interakcje z lekami, jednak skład mieszanki oraz maksymalne dobowe spożycie zapewnia bezpieczeństwo podczas równoczesnego stosowania z  lekami. Ocet nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i dzieci do lat 12.

Zioła i ich właściwości:

Kokorycz

Jest zielem idealnym dla osób zmagających się z problemami natury psychicznej. A to dlatego, że rozluźnia mięśnie, zmniejsza napięcie i uspokaja. Używa się jej pomocniczo przy leczeniu choroby Parkinsona. Jest pomocna również podczas kuracji odwykowych/mających na celu rzucenie nałogu, np. po odstawieniu alkoholu, tytoniu, narkotyków, ponieważ zmniejsza chęć sięgnięcia po używkę, uspokaja podczas stanu podniecenia ruchowego i psychicznego. Poprawia koncentrację i pamięć, pozwala lepiej się skupić. Poza właściwościami uspokajającymi kokorycz działa przeciwbólowo.

Dziurawiec 

Hiperforyna będąca głównym składnikiem czynnym działała jako inhibitor wychwytu zwrotnego neuroprzekaźników, w tym serotoniny, noradrenaliny, dopaminy, GABA. Skuteczność dziurawca jest zbliżona do selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny oraz posiada lepszą tolerancję. Zastosowany w mieszance „Jutrzenka” jako wyciąg alkoholowy poddany fermentacji octowej.

Jaskółcze ziele

Działa  uspokajająco, nasennie, obniża napięcie mięśni gładkich i prążkowanych, zmniejsza ich pobudliwość i hamuje skurcze (widoczne uczucie odprężenia), obniża napięcie mięśni naczyń krwionośnych, powoduje ich rozszerzenie, w tym także wieńcowych, obniża ciśnienie krwi, ułatwia oddychanie, działa przeciwbólowo, przeciwuczuleniowo, znieczulająco, lekko narkotycznie, poprawia samopoczucie, znosi bóle jajników.

Ashwagandha (witania ospała) 

Ekstrakty z witani zwiększają wrażliwość receptorów wiążących serotoninę. Dzięki temu witania poprawia procesy uczenia się, zapamiętywania, polepsza samopoczucie, znosi przykre objawy psychiczne towarzyszące chorobie Alzheimera. Wyciągi z Ashwagandha podnoszą poziom syntezy tlenku azotu. Zwiększają aktywność limfocytów T cytotoksycznych. Działają  adaptogennie (zwiększają możliwości adaptacji organizmu do środowiska), przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo.

Lawenda 

ma działanie uspokajające, nasenne, rozluźniające psychicznie, przeciwdrgawkowe. Stosowana na nerwice wegetatywne, stany lękowe, niepokój psychiczny, stany stresowe, bezsenność, zaburzenia trawienia, stan przedmiesiączkowy, stany nerwowe w okresie klimakterium i pokwitania

Dodatkowe informacje:

Składniki użytego do fermentacji miodu pszczelego oraz żywe bakterie probiotyczne wpływające bezpośrednio na mikrobiotę jelitową mają pozytywny wpływ na samopoczucie psychiczne a badania naukowe potwierdziły wpływ spożywania octu domowego na redukcję objawów depresji.

W składzie, w zależności od aktualnej dostępności ziół w przyrodzie w mieszance może być zastosowany zastępczo: bylica pospolita, lukrecja, gałka muszkatołowa, żeńszeń syberyjski.

Użyte zioła zawierają różne składniki czynne różniące się sposobem oddziaływania na organizm, dlatego ich łączne użycie daje efekt synergiczny (wzmacniający) to znaczy że ich łączne użycie jest bardziej efektywne niż wynik stosowania wszystkich tych ziół osobno.

Wszystkie użyte do wykonania mieszanki zioła (łącznie z, uprawianą przez twórców octów,  witanią ospałą) są  własnoręcznie zbierane z czystych, dzikich terenów Żuław i Powiśla. Wszystkie procesy wykonywane są ręcznie, a octy produkowane metodą fermentacji dzikiej, bez pasteryzacji ani żadnych dodatków. To właśnie sprawia, że produkt ma własności probiotyczne

 

Podane własności ziół, mieszanek ziołowych, miodów i octów nie stanowią porady medycznej, ani opinii farmaceuty lub dietetyka dostosowanej do indywidualnej sytuacji pytającego. Uzyskane informacje stanowią jedynie generalne, oparte na badaniach naukowych i wiarygodnych źródłach wskazania, które nie mogą stanowić wyłącznej podstawy do stosowania określonej terapii, zmiany nawyków, dawkowania produktów leczniczych, itp. Przed podjęciem jakichkolwiek działań mających wpływ na życie, zdrowie lub samopoczucie należy skontaktować się z lekarzem lub innym specjalistą, w celu otrzymania zindywidualizowanej porady. Oferowany produkt nie jest lekiem ani suplementem diety, jest on produktem spożywczym zaprojektowanym, skomponowanym i wyprodukowanym do standardowych zastosowań kulinarnych a własności ziół, mikroorganizmów fermentacyjnych, miodów i innych substancji naturalnie obecnych w produkcie stanowią jego uboczną a nie zamierzoną wartość dodaną.

 

Uwagi ogólne:

Ocet jest produktem spożywczym stosowanym od tysiącleci, a bezpieczeństwo jego stosowania w zalecanych dawkach jest potwierdzone badaniami naukowymi. Żywy ocet nie jest suplementem diety ani lekiem a opisane działania lecznicze są przypisane do poszczególnych składników i oparte na przytoczonych badaniach naukowych. Ocet rzemieślniczy należy do żywności funkcjonalnej. Jeżeli chcesz traktować ten ocet w celach leczniczych skonsultuj się ze swoim Lekarzem.

Składniki

Lawenda, dziurawiec, witania ospała (Ashwagandha), żeńszeń syberyjski, jaskółcze ziele, żywe kultury bakterii